کاشت ابرو،راه حلی مادام العمر برای داشتن ابروهای طبیعی و زیبا

 ابروها نقش مهمی در شکل دادن به صورت ما و عمق دادن به چشمان و دیگر ویژگی‌های صورت ما ایفا می‌کنند. اگر شما ابروهای نازک یا تکه‌تکه‌ای داشته باشید، می‌تواند تأثیر زیادی روی اعتماد به نفس شما داشته باشد. روش‌های پیشرفته جایگزینی ابرو امروزه می‌توانند به منظور بازیابی طبیعی ابروها و اعتماد به نفس مورد استفاده قرار گیرند. در حالی که تکنیک‌های جایگزینی مو بهبود داده شده و مقرون به صرفه‌تر شده، همچنین ابروهای کامل‌تر طی سال های اخیر نسبت به ابروهای کوتاه محبوب‌تر شده است. این موهای جایگزین در محل ابروی جدید جایی که آنها بصورت مادام العمر رشد خواهند کرد، ریشه می‌کنند.

ظاهری زیباتر با کاشت ابرو

کاشت ابرو به عنوان یک روش نسبتاً جدید در نظر گرفته می‌شود و از گرایش بسیار شدیدی بین مردان و زنان برخوردار است. به کمک کاشت ابرو می‌توان حجم ابروی ناقص یا آسیب دیده را بازیابی کرده و یک ظاهر جدید برای صورتمان مهیا کنیم. کاشت ابرو یک فرآیند بی‌نظیر است، چرا که ساختار ابروی جدید با هدف متناسب بودن با نوع و ویژگی‌های صورت بیمار مورد نظر ساخته می‌شود.

مزایای کاشت ابرو


 • این روش منحصربفرد یک راه شگفت انگیز برای مخفی کردن و از بین بردن نشان‌های اطراف ناحیه ابرو است.
 • این روش جراحی انحصاری برای افراد با ابروهای لاغر یا شکاف‌دار و یا اصلاً بدون ابرو می‌باشد.
 • کاشت ابرو یک روش شگفت‌انگیز است که عوارض جانبی روش‌های چیدن زیاد مو و لیزر درمانی را ندارد.
 • ابروهای ناقص همچنین می‌توانند ناشی از عوامل ژنتیکی، مسائل مربوط به تیروئید و اختلال هورمونی باشند. کاشت ابرو یک راه‌ حل منحصر بفرد برای رفع همه این نگرانی‌ها می‌باشد.
 • برخلاف بازیابی ابروکه از پیوند فولیکول مو استفاده می‌کند، تمرکز کاشت ابرو روی پیوند موهای ریز از پوست سر بصورت مستقیم روی خط ابرو است.
 • موهای پیوندی از پوست سر در طول خط ابرو طوری کاشته می‌شوند که الگوی رشد فولیکول‌های موهای اولیه ابرو را تکرار کنند.

چرا باید ابرو کاشت؟


چرا باید ابرو کاشت

برخی از دلایلی که بیماران کاشت ابرو را انتخاب می‌کنند، بصورت زیر می‌باشند:

 • مشکل فیزیکی: آسیب و زخم صورت ناشی از حوادثی مانند تصادفات جاده‌ای، حوادث مربوط به محیط کار، سوختگی‌های شیمیایی و حرارتی.
 • درمان‌های پزشکی و جراحی: درمان‌های جراحی غدد یا صدمه جسمی که منجر به از بین رفتن فولیکول‌های ابرو و زخم‌ شدن بافت ابرو می‌شود. رادیودرمانی یا شیمی‌درمانی در درمان سرطان می‌تواند منجر به از بین رفتن موی ابرو شود.
 • چیدن اجباری موهای ابرو و دیگران نقاط بدن که با نام وسواس موکنی شناخته می‌شود.
 • عدم وجود مو در همه نقاط بدن بدلایل ارثی هم می‌تواند دلیلی برای جراحی ابرو باشد.
 • اکثریت گسترده‌ای از بیماران که یا با ابروهای باریک طبیعی به دنیا می‌آیند یا در رژیم‌های زیبایی خود به ابروها آسیب دائمی رسانده‌اند، بصورت گسترده از روش چیدن مو استفاده می‌کنند تا به ابروهای باریک سوزنی دست پیدا کنند.

فرآیندها


فرآیندها

کاشت ابرو یک جراحی روزانه است که با داروهای تسکین دهنده خوراکی و استفاده از داروی بیهوشی موضعی انجام می‌شود. در مرحله اول فرآیند، پزشک پوست سر را با داروهای بیهوشی موضعی بی حس کرده و سپس یک نوار کوچک از پوست حاوی مو را برمی‌دارد. موهای پشت سر بصورت ژنتیکی مادام‌العمر رشد می‌کنند، بنابراین می‌توانند با اطمینان در ناحیه ابرو کاشته شوند. تکنسین‌های با مهارت با استفاده از میکروسکوپ‌های با قدرت بالا، نوار جدا شده از پوست سر را بمنظور تولید پیوندهای فولیکولی که گروه بندی طبیعی موهای شما را تشکیل داده و هرکدام دارای یک، دو یا سه مو هستند، تشریح می‌کنند. پزشک  در انتخاب مناسب‌ترین ناحیه از مو برای ابروها بسیار دقت می‌کند. فقط واحدهای فولیکولی که شامل یک یا دو مو هستند استفاده می‌شوند، چرا که آنها طبیعی‌ترین نتیجه را خواهند داشت.پزشک سپس شکاف‌های ریزی را در ناحیه ابرو ایجاد خواهد کرد. با انبرک‌های جراحی، پزشک واحدهای فولیکولی را یکی یکی برداشته و آنها را در یک زاویه و فاصله بسیار دقیق در داخل برش‌ها قرار می‌دهد تا ابروهای شما با یک شکل طبیعی رشد کنند. کل جراحی توسط پزشک انجام شده و تقریباً دو ساعت زمان می‌برد.

روش‌ها


کاشت واحد فولیکولی (FUT) طی سال‌های زیادی با استفاده از پیوند تک مو برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار گرفته است. گرچه با ظهور رو به رشد روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)، کاشت ابرومی‌تواند به سادگی و بدون رنج بردن از هرگونه بخیه و با کمترین زمان استراحت انجام شود. کاشت موی مصنوعی نیز بمنظور بازسازی ابرو مورد استفاده قرار می‌گرفته است، بویژه در مواردی که ناحیه‌ای برای برداشت مو موجود نباشد، برای مثال یونیورسالیس آلوپسیا. روش FUE و ورژن دقیق‌تر آن، روش SHE.

مراقبت بعد از جراحی


نواحی دریافت کننده مو بصورت روباز باقی مانده و نواحی اهدا کننده به مدت ۲ روز پوشانده می‌شود. لیپوسومال ATP در محلول استریل کلرید سدیم نرمال هر ۲ تا ۳ ساعت به محل اسپری می‌شود. خارش و تورم می‌تواند برای چند روز ادامه داشته باشد. آنتی بیوتیک‌ها، داروهای ضد درد و استروئیدهای خوراکی به مقدار ۴۰ تا ۶۰ میلی گرم در روز و در ۳ تا ۵ روز ابتدایی استفاده می‌شود. بیماران از روز اول بعد از جراحی می‌توانند اطراف محل چشم را آرایش کنند و بعد از جدا شدن لایه‌های خشکیده محل ابرو در این ناحیه هم می‌توانند از مواد آرایشی استفاده کنند.شستشوی مو را می‌تواند از سومین روز بعد از انجام عمل جراحی شروع کرد، بدین معنی که این کار بعد از برداشتن پوشش ناحیه ابرو انجام می‌شود. در اصل، تقریباً همه ریزش‌های مو بدلیل آناژن افلوویوم اتفاق می‌افتد. رشد مجدد مو طی ۳ تا ۴ ماه شروع می‌شود. در ۴ تا ۶ ماه بعدی، تعداد موها افزایش یافته و منجر به افزایش تراکم مو می‌شود. به بیماران آموزش داده می‌شود تا از هفته سوم به بعد بمنظور نظم دادن به موهایی که بصورت کج رشد می‌کنند از ژل مو استفاده کنند. تا قبل از ۹ ماه بعد از کاشت مو هیچگونه روتوشی روی مو انجام نمی‌شود.

با استفاده از تکنیک‌های با بالاترین استانداردها و با افزایش تجربه، یک شخص می‌تواند نتایجی عالی و زیبا را بدست بیاورد، مشروط بر اینکه بیمار انتظارات آگاهانه و واقع‌بینانه‌ای داشته باد.

عوارض


معمولاً شایع ترین عوارض مربوط به جهت رشد و پیچش مو، رنگ و عدم تطابق ساختار مو و یا عدم رشد مجدد مو است. این عوارض به عملکرد کاربر بستگی دارند و با افزایش تجربه و استفاده از روش درست کاهش می‌یابند. عدم تقارن ابرو نیز ممکن است بعد از استفاده از داروی بیهوشی که باعث برداشت نادرست از شکل ابرو هنگام ایجاد برش می‌شود، بدلیل انقباض پیشانی و عضله مدخل دهان بوجود بیاید. عفونت، تورم، خارش، فولیکولیتیس و زخم هم به ندرت دیده می‌شوند.

حقایقی در مورد کاشت و بازیابی ابرو


برای شما مهم است که بدانید کاشت ابرو و بازیابی ابرو دو عمل جراحی متفاوت به منظور دستیابی به ظاهر مورد نظر شما هستند. هر کدام از این دو روش جراحی مجموعه‌ای از مزیت‌ها و هشدارهای خودشان را دارند که شما باید قبل از انتخاب هر روش، آنها را بدانید. مجموعه مزیت‌هایی که در ادامه آورده شده است به شما کمک خواهد کرد تا از جزئیات مربوط به کاشت و بازیابی ابرو آگاهی پیدا کنید.

بازیابی ابرو

 • بازیابی ابرو می‌تواند شکل دهی دائمی ابرو نیز خوانده شود. این انتخاب ساده و فاقد پیچیدگی، منجر به ایجاد یک طرح دائمی از انتخاب شما می‌شود.
 • این روش جراحی لطفی است برای زنانی که می‌خواهند ظاهرشان را یک بار برای همیشه طبق سلیقه دلخواه دربیاورند.
 • این روش درمان از نوع جراحی است که در ابتدا توسط جراحان بمنظور بازسازی صورت قربانیان سوانح سوختگی رونمایی شد.
 • مکمل‌ها و اصلاحات جدید اضافه شده به این تکنیک، آن را به یک ابزار جراحی قدرتمند که می‌تواند انحناهای دائمی در صورت ایجاد کند تبدیل کرده است.
 • کاشت واحد فولیکولی ابزاری جراحی به منظور بازیابی ابرو است. این روش شامل استخراج فولیکول‌های مو از سمت عقب سر بیمار است. فولیکول‌ها مو در قسمت عقب سر منجر به وجود موهای دائمی می‌شوند. آن فولیکول‌ بصورت هنرمندانه‌ای بمنظور طراحی شکل ابروی مورد نظر استفاده می‌شوند.
 • فولیکول‌‌های استخراج شده مو در طول خطوط ابروی بیمار و به شکل مد نظر کاشته می‌شوند. موهایی که در نتیجه فرآیند بازیابی بوجود می‌آیند بصورت طبیعی و دائمی هستند.

مزایای بازیابی ابرو

 • این انتخاب شگفت‌انگیز شما را از مرتب و تمیز کردن ماهیانه ابرو خلاص می‌کند.
 • در این روش ظاهر بیمار تابع تصمیم جراح زیبایی است. بنابراین ظاهر کامل فرد اصلاح شده و متفاوت می‌شود.
 • این روش یک سرمایه‌گذاری به موقع است که فرد را از هزینه‌های بند کشیدن ماهیانه ابرو رها می‌سازد.
 • الارغم این واقعیت که شما یک ظاهر دائمی پیدا خواهید کرد، کماکان شانس تجربه اشکال مختلف ابرو را با استفاده از حالت دهنده ابرو نیز خواهید داشت. این کار نیاز به راهنمایی تخصصی ندارد، چرا که ابرو بخوبی بصورت آراسته شده و با حفظ شکل خود باقی خواهد ماند.

سؤالات متداول


چه زمانی من می‌توانم نتایج کاشت ابرو را ببینم؟

در حدود ۲ تا ۶ هفته بعد از جراحی، موهای تازه انتقال یافته شما می‌ریزد. این اتفاق تلژن یا فاز خاموشی سیکل رشد موهای جدید نام دارد که پزشک به شما توضیح خواهد داد. بین حدود ۱ تا ۳ ماه، ابروهای جدید شما شروع به رشد مجدد می‌کنند که دیگر بصورت مادام‌العمر رشد آنها ادامه خواهد یافت.

در جلسه مشاوره در مورد چه چیزهایی صحبت می شود؟

اگر شما بدنبال بهبود اعتماد به نفستان و انجام کاری مهم برای خودتان هستید، پس الان زمان تماس گرفتن و رزرو اولین جلسه مشاوره‌تان است. طی جلسه مشاوره‌، پزشک با تشریح مرحله به مرحله درمان و پاسخ به سؤالاتتان به این نتیجه خواهد رسید که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. شما همچنین این فرصت را خواهید داشت تا تصاویری را که به وضوح نتایج درمان را نشان می‌دهد، ببینید.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *