مزایای روش کاشت موFUT: رشد مو در جای بخیه، دوره نقاهت کوتاه

میلیون‌ها نفر در سراسر جهان هستند که از فقدان مو رنج می‌برند. مردان، بخصوص با عارضه‌ای به نام کچلی با الگوی مردانه مواجه هستند. این عارضه یک وضعیت ارثی است که نسل به نسل منتقل می‌شود. زنان، از ریزش مو یا آلوپسی، به دلایل گسترده‌ای مانند داروها، استرس، درمان‌ها و تغییرات هورمونی در طول بارداری، رنج می‌برند. با این حال، برای کسانی که ریزش مو را تجربه کرده و به دنبال راهی برای بازیابی اعتماد به نفس خود با بهبود رشد موی خود هستند، مهم است که درمان‌های متعدد موجود در بازار را بدانند. امروزه، گزینه‌های درمانی زیادی برای حل این مشکل وجود دارند. با این حال، اگر این درمان‌ها مانند مکمل‌های سلامت، داروها و پمادهای موضعی به شکلی که انتظار می‌رود عمل نکنند، برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند که کاشت مو را تحمل کنند. کاشت مو دارای محبوبیت زیادی در سراسر جهان است چرا که رشد مجدد موها در میان مراجعین را تضمین می‌کند. روش‌های سنتی کاشت مو تهاجمی‌تر بوده و به همین دلیل، فرایندهای جدیدتری برای این منظور ایجاد شده اند.   ریزش مو، یکی از مشکلاتی است که امروز بسیاری از مردان و زنان را درگیر می‌کند. به همین دلیل، فروش مکمل‌های رشد مو و محلول‌های موضعی در سال‌های اخیر در بازار افزایش یافته است. در راستای این تغییر، تعداد افرادی که تمایل دارند کاشت مو را انجام دهند نیز، جهش قابل توجهی داشته است. کاشت موی FUT دارای منافع بیشتری نسبت به فرایندهای سنتی می‌باشد.

روش FUT چگونه انجام می‌شود؟


بازه‌ی پهنای نوار معمولاً بین یک تا دو سانتی‌متر است، بنابراین دشواری بستن زخم جراحی در این روش حذف می‌شود. به علاوه، در این روش احتمال ایجاد زخم دیسمورفیک وجود ندارد. نوار معمولاً از ناحیه‌ی گوشه‌ی پوست سر گرفته شده و از یک گوش خارجی (پینا) تا گوش خارجی دیگر ادامه می‌یابد.

معمولاً ترکیب لیدوکائین و آدرنالین استفاده می‌شود.

این کار با ایجاد یک برش که از هر دو طرف به سمت بالا و چربی زیر پوستی بالا می‌رود، گسترش می‌یابد، انجام می‌شود. سپس این نوار از چربی زیر جلدی با استفاده از اسکالپل یا قیچی جدا می‌شود. در این مرحله، توجه ویژه‌ای باید مبذول گردد تا از ایجاد برش عمیق پوستی و تخربی محتمل اعصاب حساس ناحیه‌ای پرهیز شود، چرا که این اعصاب در خطر هایپر استزیای پس از عمل جراحی در ناحیه‌ی بالای نوار هستند. همچنین باید از ایجاد نورامای دردناک پرهیز شود. به علاوه، یک هموستاز بسیار دقیق پس از برداشتن نوار مورد نیاز است چرا که این ناحیه پر از رگ می‌باشد. در غیر این صورت، خطر هماتوم پس از عمل یا حتی تجزیه‌ی زخم وجود دارد.

این کار معمولاً در لایه‌ها انجام می‌شود. بخیه‌های قابل جذب زیر پوستی در لایه‌های عمیق پوست استفاده می‌شوند. بخیه‌های نایلون یا بخیه‌های اندودرمیک پیوسته برای دوختن لایه‌های بالاتر پوست کاربرد دارند. اخیراً، آخرین تکنیک‌های دوختن، به نام بستن تریکوفیتیک استفاده می‌شود، چرا که این تکنیک، ایجاد شباهت زیاد با لبه‌های اپیدرمال را ممکن کرده و برای رسیدن به یک نتیجه‌ی بهینه و قابل قبول از نظر زیبایی، به رشد مو در اسکار اجازه می‌دهد.

پس از اینکه نوار جدا شد، در دست تیم کمکی جراح قرار خواهد گرفت. این نوار به تدریج به قسمت‌های کوچکتر برش می‌خورد به صورتی که پیوندهایی با ابعاد صحیح به دست بیایند. یک عیب عمده‌ی FUT- متد نواری، این است که اکثریت متخصصین پیوند مو، پیوندهایی شامل ۵- ۱۰ تار مو (مینی پیوند) را ایجاد می‌کنند، تا پیوندها برای رسیدن به اهداف کاشت مو به اندازه‌ی کافی بزرگ باشند. در نتیجه، این روش باعث ایجاد نتایجی به شدت غیر طبیعی می‌شود، بخصوص زمانی که این پیوندهای بزرگ در مناطقی مانند جلوی سر و پیشانی کاشته می‌شوند. در مقابل، موارد کمی وجود دارند که در آنها پیوندها شامل ۱- ۴ تار مو (پیوندهای میکرو) می‌باشند و جداسازی فولیکول‌های شبیه به موی طبیعی را ممکن می‎کنند.

بیشتر پزشک‌ها و کلینیک‌هایی که تکنیک نواری- FUT را انجام می‌دهند، عمل کاشت پیوند را با اعمال روشی قدیمی به انجام می‌رسانند: قسمت‌های گیرنده با استفاده از اسکالپل یا سوزن ایجاد می‌شوند. پس از آن، پیوندها با استفاده از فورسپس در قسمت‌های گیرنده کاشته می‌شوند.

فولیکول‌های پیوندی تقریباً طی هفت روز، جوش می‌خورند. در این مدت زمان، پوسته‌های ایجاد شده با شستشوی دقیق ناپدید می‌شوند. موی پیوندی تا ۲- ۳ هفته به رشد خود ادامه داده و سپس شروع به ریزش می‌کنند. گاهی اوقات، همه‌ی آنها ممکن است بریزند. فولیکول‌های شما مجدداً پس از یک دوره‌ی استراحت چند هفته‌ای شروع به رشد می‌کنند. فرم واقعی پس از رشد و در مدت زمان ۱۰- ۱۲ ماه برای پیوندهای نواحی جلو و در مدت ۱۲- ۱۵ ماه برای پیوندهای نواحی بالای سر به دست می‌آید.

مزایای کاشت موی واحد فولیکولی (FUT)


غیر تهاجمی بودن

فرایندهای پیشین و سنتی اکشت مو، تهاجمی‌تر بوده و باعث ایجاد اسکارها و برش‌هایی در ناحیه‌ی پوست سر می‌شوند. از سوی دیگر، در پیوند موی FUT، بیماران می‌توانند بدون داشتن اسکارهای آشکار، به تراکم موی دلخواه خود دست یابند. برش‌های ایجاد شده در این روش، غیر قابل تشخیص هستند.

بهبودی سریع‌تر

از آنجا که این روش شامل برش‌های واقعاً غیر قابل تشخیص و فرایندی کمتر تهاجمی می‌باشد، زمان بهبودی سریع‌تر خواهد بود. می‌توانید به بیرون بروید و مردم خواهند دید که موهای شما ضخیم‌تر شده و هیچ نشانه‌ای از اینکه عمل کاشت مو را انجام داده اید، وجود نخواهد داشت.

نتایج بهتر

پیوندهای میکرو، ارزشی زیبایی شناختی را به رشد مو ارائه می‌کنند و نشانه‌های آشکار عمل کاشت مو را پنهان می‌دارند. بنابراین، موهای شما به ظاهر طبیعی می‌باشند. به همین دلیل است که این فرایند یکی از محبوب‌ترین‌ها در بازار کاشت مو می‌باشد.

پوشش وسیع‌تر

مزیت اصلی این متد، پوشش نواحی وسیع‌تر است چرا که این روش امکانی را برای دستیابی به تعداد بیشتر پیوندها در یک جلسه، فراهم می‌کند.

فناوری حذف اسکار

SDA (ناحیه‌ی اهدایی ایمن) یک منطقه‌ی نعلی شکل در پشت و طرفین پوست سر است، که واحدهای فولیکولی در طول بازیابی مو، از آنجا برداشته می‌شود. فولیکول‌های موجود در SDA عاری از گیرنده‌های آندروژن هستند و بنابراین توسط DHT هدف‌گیری نمی‌شود. DHT باعث کوچک‌سازی فولیکول‌های مو می‌شود که به ریزش مو، که به نام آلوپسی آندروژنیک یا کچلی با الگوی مردانه شناخته می‌شود، منجر می‌گردد. گرچه این روش باعث بر جای ماندن یک اسکار باریک در ناحیه‌ی اهدایی می‌شود، اما به لطف آخرین پیشرفت‌ها در تکنولوژی، این اسکارها می‌توانند با تکنیکی به نام بسته شدن تریکوفیتیک، به کمترین حد ممکن برسند. این تکنیک زمانی استفاده می‌شود که لبه‌ی پایینی زخم اریب می‌باشد و به مو اجازه می‌دهد که “از میان” اسکار رشد کرده و واقعاً در بسیاری از موارد آن را غیر قابل مشاهده نماید.

نرخ بالای بقا

نرخ بقای پیوندها، برای رسیدن به نتایج خوب پس از کاشت مو، بسیار مهم می‌باشد. پزشکان در تک تک گام‌های این فرایند دقت می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که کار انجام شده دارای ماکزیموم بقای پیوندها و بیشترین میزان رشد مو، می‌باشد.

کالرباکس

مزایای برداشت نواری از طریق استخراج واحد فولیکولی (FUE) این است که فولیکول‌های موی بیشتر می‌توانند در زمان کمتری پیوند زده شوند. و از آنجا که تنها ناحیه‌ای که نوار برداشته می‌شود، تراشیده می‌گردد، زمانی که ناحیه‌ی اهدا کننده بسته شود، موهای بالای آن بخیه را فوراً پوشش می‌دهند.

دیگر مزایای جراحی نواری FUT شامل موارد زیر است:

  •      نیازی نیست که موهای پوست سر در ناحیه‌ی اهدا کننده تراشیده شود و بنابراین کار انجام شده قابل مشاهده نیست.
  •       می‌تواند برای رسیدن ساده‌تر به تعداد واحدهای فولیکول مورد نیاز برای کاشت در یک اندازه‌ی خاص یا برای رسیدن به نتیجه‌ی ماکزیموم، بدون گسترش دادن ناحیه‌ی اهدایی، با FUE ترکیب شود.
  •      به زمان کمتر نیاز داشته و هزینه‌ی آن نیز کمتر است.
  •      می‌دانید که تمامی واحدهای فولیکولی برداشته شده از مرکز (نقطه‌ی مطبوع) SDA (ناحیه‌ی اهدایی امن) گرفته شده اند.
  •       برای افراد دارای SDA محدود، برای مثال بیماران نوروود VI و نوروود VII …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *