تزریق چربی به گونه راهی برای جوانی ؛ شادابی و فرم‌دهی به چهره

تزریق-چربی

تزریق چربی به میانه صورت می‌تواند برخی نواحی را بازسازی کرده که پیش از این حاوی مقدار چربی بوده اما اکنون فرو رفته به نظر می‌رسد. چربی از نواحی دیگر بدن گرفته شده، بطور ویژه‌ای آماده شده و به این نواحی تزریق و پر شده و صورت را جوان‌سازی می‌کند. این چربی عمدتاً از شکم یا ران گرفته می‌شود. نتیجه درمان طبیعی و تاثیرگذار است. تغییرات ثابت بوده اما چشم‌گیر است. علاوه بر این، این درمان تنها حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. تزریق چربی نتایج طبیعی و طولانی مدت دارد. چون این سلول چربی بدن شما است، خطر پس زدن یا واکنش حساسیتی بسیارکمی وجود دارد.

برجسته کردن گونه با تزریق چربی چیست؟


تکنیک تزریق چربی به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می‌شود، که از بخش‌های دیگر بدن گرفته شده و به گونه‌های شما تزریق می‌شود. کاهش وزن، بالا رفتن سن و ژنتیک دلایلی است که این ناحیه از بدن به افزایش حجم دوباره نیاز پیدا می‌کند. انتقال چربی به گونه، آن را برجسته‌تر و سالم‌تر کرده، بدون این‌که واکنش‌های حساسیت‌زا ایجاد ‌کند چون از چربی خود بیمار استفاده می‌شود. از شما دعوت می‌کنیم تا یک جلسه مشاوره برنامه‌ریزی کرده تا درباره‌ی جراحی تزریق چربی و گزینه‌های درمانی خود اطلاعات بیشتری داشته باشید.

چگونه از چربی بدن برای برجسته کردن گونه استفاده می‌شود؟


انتقال چربی اتولوگ معمولاً برای برجسته کردن گونه‌ها بکار می‌رود. چربی از شکم یا ران‌ها گرفته می‌شود و سپس با دقت به ناحیه گونه تزریق می‌‌شود. اضافه کردن حجم به گونه‌ها می‌تواند نتیجه خوبی را به همراه داشته باشد. این‌که شما گونه‌های خود را با پروتز گونه، تزریق چربی یا تزریق ژل برجسته کنید، پس از درمان حجم گونه‌های شما بازسازی شده و ظاهری جوان‌تر خواهید داشت.

متقاضی مناسب برای برجسته کردن گونه


برجسته-کردن-گونه

در برجسته کردن گونه با تزریق چربی از چربی خود فرد استفاده می‌شود، که خطر واکنش حساسیتی را کاهش می‌دهد. اکثر بیماران از برجسته کردن گونه برای اصلاح موارد زیر استفاده می‌کنند:

 • صورت لاغر و نحیف
 • صورت باریک و کشیده
 • صافی ناحیه وسط صورت
 • صورت نامتقارن

برجسته کردن گونه یک درمان بسیار متمایز است. این درمان متحول کننده برای بیمارانی است که درباره گونه‌های خود عدم رضایت دارند. این درمان باید برای شما انجام شود و نه برای فرد دیگر تا با تصاویر ایده‌آل شما تطابق داشته باشد. مردان و زنان برای انجام تزریق چربی برای برجسته کردن گونه، قلوه‌ای کردن لب، و شکل دادن و برجسته کردن باسن و سینه به جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند. متقاضیان مناسب برای تزریق چربی عبارتند از :

 

 • نواحی از بدن آن‌ها برای لیپوساکشن چربی اضافی کافی داشته باشد.
 • نواحی بدن که صاف یا لاغر بوده و نیاز به افزوده حجم دارد.
 • نسبت به ژل‌های تزریقی حساسیت دارند.
 • پس از جراحی بافت برداری سرطان نیاز به افزایش حجم بافت دارند.
 • از نظر جسمی سالم بوده و وزن ثابتی دارد.
 • انتظارات واقع‌بینانه دارد.
 • سیگار نمی‌کشد.
 • از ظاهر گونه‌های خود ظاهر نیستید.
 • گونه‌های صاف ، لاغر یا افتاده دارید.

اگر تصمیم به انجام جراحی دارید، زمانی را صرف بررسی تصاویر برجسته کردن گونه کرده و درباره چگونگی دوران بهبودی مطالبی را یاد بگیرید. آماده سازی قبل از درمان به بیمار کمک می‌کند که انتظارات معقول و دوران بهبودی راحتی داشته باشد.

روش تزریق چربی


اولین مرحله از درمان تزریق چرب به صورت، استخراج چربی از ناحیه اهداکننده با استفاده از لیپوساکشن است. با یک کانولا و یک سرنگ جراحی،  چربی لازم می‌تواند با دقت بسیار بالا برداشته شود. چربی استخراج شده، سپس قبل از وارد شدن دوباره به ناحیه هدف یا نواحی از صورت از طریق تزریق، تمیز و پاک‌سازی می‌شود. انتقال چربی معمولاً با استفاده از بی‌حسی خفیفی برای پیش‌گیری از درد و ناراحتی استفاده می‌شود و در طول درمان، بسته به طرح جراحی ویژه متفاوت است.

تزریق چربی به گونه چگونه انجام می‌شود؟


برجسته سازی گونه با تزریق چربی یک روش کم تهاجمی است. ابتدا چربی از بخش دیگر بدن مانند شکم و ران‌ها جمع می‌شود. هنگامی که چربی برداشته شده، فرآوری و پاک‌سازی می‌شود به گونه تزریق می‌شود. زمانی که بیمار تحت بی‌هوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی قرار گرفت، ابزاری به نام کانولا وارد پوست شده تا چربی را بیرون بکشد. برش‌ها برای انجام این عمل بسیار کوچک است، و به آسانی در زیر لباس مخفی می‌شود. چربی برداشته شده، سپس قبل از اینکه برای انتقال وارد سرنگ شود، مرتب و خالص سازی می‌شود. جراح پلاستیک چربی را به پوست وارد کرده و ناحیه را ماساژ داده تا چربی به آرامی در ناحیه مورد نظر قرار بگیرد. ممکن است لازم باشد این روند برای داشتن نتایج بهتر چندین بار انجام شود، که همچنین انتقال چربی لایه‌ای نامیده می‌شود. بیمار در ابتدا دچار قرمزی و ورم شده، اما انتقال چربی معمولاً دوران بهبودی (۷-۱۰ روز) و بهبودی کامل (۱-۲ هفته ) دارد.

پس از درمان برجسته کردن گونه یا جراحی


بخیه‌ها باید پس از هر بار غذا خوردن شسته شود، و در طول یک یا دو هفته خودبخود جذب می‌شود. ممکن است مقداری ورم، کبودی و ناراحتی و درد وجود داشته باشد که ممکن است با داروهای مسکن در چند روز اول پس از درمان مدیریت شود. فعالیت سبک نیز اغلب پس از این عمل توصیه می‌شود. انجام فعالیت‌های شدید ممکن است پس از چند هفته امکان پذیر باشد، گرچه نواحی تزریق باید محافظت شود. چون هر دوران بهبودی خاص است، دوران بهبودی خاص شما باید مورد بحث قرار بگیرد. خطوط برش درداخل دهان یا در پلک باید به دقت مورد توجه قرار بگیرد و ۱۲ -۱۸ ماه پس از جراحی از بین می‌رود.

بهبودی پس از تزریق چربی


در حالی‌که بیماران معمولاً دوران بهبودی کوتاه و ناراحتی خفیفی را پس از تزریق چربی به صورت تجربه می‌کنند، اما روش لیپوساکشن که برای استخراج چربی اضافه بکار می‌رود ممکن است دوره بهبودی تا ۷ روز را نیاز داشته باشد. اکثر بیماران به کار یا فعالیت روزانه عادی خود در طول ۳-۵ روز برمی‌گردند. بیماران باید انتظار ورم خفیف یا درد در ناحیه تزریق را داشته باشند که عمدتاً در طول ۲-۴ هفته حل می‌شود.

نتایج این عمل فوراً پس از درمان ظاهر شده و پس از رفع ورم باقی مانده، بهبودی ادامه می‌یابد. بیماران می‌توانند سپس از ظاهر جوان، متقارن و جوان‌سازی شده خود لذت ببرند.

خطرات برجسته کردن گونه


تزریق برای برجسته کردن گونه نسبت به پروتز گونه کم‌تهاجمی‌تر است. در نتیجه خطر عوارض جانبی در آنها کم‌تر است. برخی از عوارض ممکن است شامل ، ظاهر نامتقارن، عفونت، ظاهر نامنظم پوست و تغییراتی در حساسیت است. این عوارض و هر اقدامی که می‌توانید برای کاهش خطر عوارض انجام دهید، بطور کامل در طول جلسه مشاوره بحث خواهد شد.

سوالات رایج


انتقال یا تزریق چربی چیست؟

انتقال یا تزریق چربی دو واژه قابل جایگزین هستند که شامل تزریق سلول چربی برای اهداف زیبایی است . در انتقال و تزریق چربی صورت، از یک ناحیه از بدن چربی برداشته می‌‌شود (مانند شکم، لگن ،ران‌ها ) و در نواحی دیگر صورت که به دلیل بالا رفتن سن حجم خود را از دست داده است، قرار داده می‌شود. همچنان که سن ما بالا می‌رود یکی از اولین نشانه‌های آن کاهش حجم صورت است. با اضافه کردن حجم با تزریق چربی ، نواحی فرو رفته صورت می‌تواند پر شده و بالا کشیده شود تا بازسازی شده و بهبود یافته و به ظاهر جوان طراوتی دوباره بدهد. تزریق چربی نیز به رفع بسیاری از چین و چروک‌های عمیق صورت کمک کرده تا ظاهری جوانتر و نرم‌تر داشته باشید.

ماندگاری گونه با تزریق چربی چقدر است؟

مزایای انتقال چربی این است که مقدار بیشتری از چربی در مقایسه با حجم عمومی درمافیلر مانند ژوودرم و رستیلن، می‌تواند برای پر کردن صورت بکار رود. تزریق چربی اگر نگوییم دائمی است، می‌تواند برای چندین سال دوام داشته باشد، در مقایسه با تزریق ژل که معمولاً به مدت یک سال دوام دارد.

انجام عمل تزریق چربی چه مدت طول می‌کشد؟

تزریق یا انتقال چربی عموماً بین ۱-۲ ساعت بسته به تعداد نواحی صورت که باید درمان شود، طول می‌کشد.

«کپی فقط با ذکر منبع و لينک بلامانع است»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *